sobota, 23 lutego 2013

SBB - wycinki prasowe.

Zgodnie z zapowiedzią, zamieszczam kolejne perełki z kolekcji Edwarda Macury, zbiór wycinków prasowych o grupie SBB i jej kierowniku muzycznym, Józefie Skrzeku (skan wycinków Wojciech Ciuraj). Z racji tego, iż posiadam w swoich zbiorach czasopisma z lat 1974 - 1986, w tym kilka numerów tygodnika Panorama, ustalenie skąd pochodzą artykuły: "SBB, grać inaczej" i "Trzeci rok SBB" oraz recenzja LP "Pamięć", przyszło mi niezwykle łatwo. Zresztą, materiał ten był już prezentowany na blogu, patrz tutaj. Z pozostałymi wycinkami, które są tutaj po raz pierwszy (oprócz biografii SBB), mam kłopoty, wołam o pomoc w ustaleniu tytułu czasopisma i dokładnej daty jego wydania. 
   Gorąco zapraszam do lektury, myślę, że informacje zawarte na tych wyblakłych już nieco gazetowych wycinkach, wynagrodzą nie najlepszą ich jakość. Zachęcam do sprawdzenia własnych, domowych archiwów, może kryją kolejne ciekawostki? Podzielmy się nimi. 
  

PANORAMA nr 20 / 18.05.1975 - "SBB, grać inaczej...", artykuł Antoniego Dobrzańskiego.


PANORAMA nr 21 / 23.05.1976 - "Trzeci rok SBB", artykuł Anny Kulickiej.


PANORAMA nr 48 / 28.11.1976 - "Na półce z płytami", recenzja LP SBB "Pamięć".
  ?   ?

Zdjęcie z pierwszego recitalu SBB w Studiu 2, niestety materiał wideo z koncertu został skasowany. Info Michał Wilczyński.
Znaczek Fan Clubu SBB

Przód i tył karty na autografy. Patrz tutaj.
WYCINKI PRASOWE (I NIE TYLKO) NA BLOGU:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz