sobota, 30 lipca 2011

"63 DNI GNIEWU" Józef Skrzek

63 Dni gniewu.
    
    Jutro, 31 lipca o godzinie 20:00 na placu Krasińskich w Warszawie odbędzie się spektakl z muzyką Józefa Skrzeka z okazji 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego: "63 dni gniewu". Zapraszam m.in. do lektury dwóch wywiadów jakie udzielił Józef Skrzek dziennikarzom Gazety Wyborczej i Rzeczpospolitej.UWAŻAM RZE 31.07.2011
CZWÓRKA - POLSKIE RADIO 29.07.2011


MOTION TRIO - jeden z zespołów zaproszony przez Józefa Skrzeka do współpracy przy spektaklu "63 dni gniewu".


63 DNI GNIEWU - zapowiedzi filmowe.Papierowe wydanie Gazety Świątecznej.

63 DNI GNIEWU - sesja fotograficzna

Józef Skrzek

63 DNI GNIEWU - relacja filmowa63 DNI GNIEWU - fotorelacja Gazety Wyborczej

Józef Skrzek, Danuta Stenka i Łukasz Garlicki.

63 DNI GNIEWU - relacja MM Warszawa


RADIO eM "Viator"

   7 sierpnia 2011 roku o godzinie 20:00, Józef Skrzek na antenie Radia eM w audycji "Viator" zaprezentował obszerne fragmenty z przygotowań do spektaklu "63 dni gniewu", z zapewnieniem, że po opracowaniu całości materiał będzie miał premierę w "Viatorze", bądźcie czujni. W spektaklu wykorzystano w m.in. kompozycje: "Pieśń stojącego w bramie", "Szczęśliwi z miasta N." i "Memento z banalnym tryptykiem", proszę zwrócić uwagę na piękny finał w tym utworze w wykonaniu zespołu Atom String Quartet.

WOLNOŚĆ W SIERPNIU
   Spektakl "63 dni gniewu", to nie jedyny projekt dotyczący Powstania Warszawskiego w jakim uczestniczy muzyk SBB. W roku 2005 ukazuje się płyta Tomasza Stańko "Wolność w sierpniu", zawierająca muzykę skomponowaną dla Muzeum Powstania Warszawskiego, w nagraniach bierze udział Apostolis Anthimos.Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła.

1 komentarz: