środa, 8 lutego 2012

Tomasz Konior projektuje okładkę na nowy album SBB. Będzie koncert poświęcony Katowicom?

Tekst i foto: Echo Miasta Katowice, Wioleta Niziołek 07.02.2012 r.

W marcu ma się ukazać piętnasty album studyjny SBB, nagrany przez dwóch muzyków: Józefa Skrzeka i Apostolisa Anthimosa. Zaprojektowanie okładki powierzyli Tomaszowi Koniorowi, znanemu architektowi, autorowi m.in. koncepcji przebudowy centrum Katowic i nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. 

- Józef, którego niezwykle cenię od zawsze, odkąd kojarzę, czym jest muzyka, jest dla mnie kimś wyjątkowym. Grał na wernisażu wystawy naszego biura w Warszawie, a teraz to on mnie poprosił o współpracę. Jesteśmy po sesji fotograficznej, bo chciałem pokazać twarze tych niesamowitych muzyków. Mam nadzieję, że  ta okładka będzie  ich godna - mówi architekt, który sam chciał zostać kiedyś   muzykiem. - Tak się złożyło, że mogę teraz projektować nie tylko budynki dla muzyki, ale właśnie okładkę płyty, czy scenografię - mówi Konior.

Przy okazji zdradza kolejny wspólny projekt, nad którym pracują już z Józefem Skrzekiem. Koncert w centrum Katowic, poświęcony miastu. - To będzie taki muzyczny most między przeszłością a przyszłością Katowic. Ważna będzie też oprawa dla muzyki, oddająca ducha tego miejsca, które mamy nadzieję zostanie w końcu przebudowane - mówi architekt.

Możliwe, że koncert uświetni urodziny miasta. To jednak na razie tajemnica. 


NOWA PŁYTA SBB NA BLOGU:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz