środa, 1 lutego 2012

SBB ponownie w trasie.

Apostolis Anthimos w studiu MAQ Records.


SBB zawita wczesną wiosną do największych polskich miast w ramach promocji najnowszego albumu zatytułowanego po prostu "SBB". Na koncertowej mapie znajdą się: Katowice - kino Rialto (29.03), Warszawa - klub Stodoła (30.03), Poznań - klub Blue Note (31.03) i Wrocław - klub Firlej (1.04). Trasa "SBB" to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości multiinstrumentalistów ze Śląska! Będzie to pierwsza okazja do wysłuchania najświeższych kompozycji muzyków.  Bilety w sprzedaży juz od 8 lutego! Przypomnijmy, że na marzec zaplanowana jest premiera krążka SBB.

O wrażenia na temat płyty tuż po zakończeniu pracy w studio zapytaliśmy Józefa Skrzeka: "Jest to muzyka wielobarwna, z rozmachem, subtelna, a zarazem dynamiczna, ale na pewno różna brzmieniowo jeżeli chodzi o instrumentalizację. To nasze osobiste spojrzenie na współczesność, które przejawia się w muzyce SBB. Tę płytę cechuje nowatorskie podejście, bardzo wyluzowane, z dużym smakiem, które pozwala słuchaczom na zupełnie nowy odbiór. W tej muzyce jest wiele prawdy o nas. Pokazujemy, że po latach możemy grać, a fani mogą usłyszeć nowy odcień tego, na co nas stać. Jako multiinstrumentaliści razem z Apostolisem Anthimosem uzupełniamy się, a płyta to efekt porozumienia wykonawczego. Słuchając nagranego  materiału mogę śmiało powiedzieć, że to wielkie przeżycie, wspaniała muzyka i słucha się tego z dobrym smakiem. Jeżeli podczas pracy w studio ciągle odkrywamy coś nowego - oznacza to, że jesteśmy twórczy, bowiem powielanie pewnych rzeczy jest i dla nas samych zwyczajnie nudne. Nowa płyta - nowe brzmienie, świeże, dojrzałe, ale też spontaniczne i nasycone młodzieńczą werwą. Muzyka, która jest totalnie oderwana od cywilizacyjnej gonitwy za komercją - to prawdziwa sztuka. Po zakończeniu pracy w studio mam wrażenie, że moglibyśmy pracować  jeszcze i jeszcze... "

Po takich odczuciach samych artystów, z  jeszcze większą niecierpliwością będziemy wyczekiwać nowego krążka! Premiera w marcu!

SBB - Multiinstrumentaliści na czterech koncertach!
(Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Ireneusz Głyk)
29.03 - Rialto Katowice
30.03 - Stodoła Warszawa
31.03 - klub Blue Note Poznań
01.04 - klub Firlej Wrocław

Początek koncertów: godz. 20:00
Otwarcie bramek:      godz. 19:00

Bilety w sprzedaży już od 8 lutego!
Bilety będą do nabycia na stronach:
www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ticketonline.pl,
www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz