wtorek, 28 lutego 2012

SBB - wyjątkowa okładka.Długo wyczekiwana premiera nowego albumu SBB zbliża się wielkimi krokami! Ujawniliśmy już tytuł płyty i listę utworów, teraz przyszedł czas na okładkę, która będzie wielkim zaskoczeniem dla wszystkich sympatyków twórczości SBB! Dzieło, które jest wizytówką albumu wykonane zostało przez architekta Tomasza Koniora. Autor jest zwycięzcą głównej nagrody SARPu z 2007 roku za centrum edukacji muzycznej "Symfonia" w Katowicach. To drugi w historii Polak, który  znalazł się w czołówce 44 - ech najlepszych, młodych i obiecujących architektów Europy!
Józef Skrzek poznał Koniora w Katowicach i został przez niego zaproszony na koncert we Wrocławiu. "Mieliśmy wiele wspólnych tematów - mówi Skrzek - rozmawialiśmy o Krystianie Zimermanie, o przebudowie katowickiego rynku. Napomknąłem mu wtedy o tym, żeby pomyślał nad okładką nowego albumu SBB - powiedział, że nigdy tego nie robił, ale podjął wyzwanie... Mamy tę samą wrażliwość na piękno - to nas połączyło. Dla mnie okładka płyty jest szalenie ważna, a Tomasz trafił w sedno. Nie jest to koniec naszych wspólnych działań, będą one trwały dalej".     

   Rzeczywiście, okładka jest niecodzienna i bardzo przemyślana, na półce sklepowej na pewno nie zgubi się pośród innych tytułów i o to chodziło artystom! O współpracę z Józefem Skrzekiem zapytaliśmy także  Tomasz Koniora: "SBB było moją fascynacją od zawsze, a projektowanie dla muzyki było moja pasją. Pierwszy raz spotkaliśmy się w budynku Symfonii  w Katowicach i tam zaczęła się nasza przyjaźń. Najpierw Józef zaproponował koncert w śródmieściu w Katowicach, swego rodzaju koncert - most pomiędzy przeszłością, a przyszłością, potem zaproponował mi zaprojektowanie okładki na nowy album SBB. Na moją pozytywną decyzję wpłynęły trzy czynniki: po pierwsze była to prośba Józka, a takim osobom jak on się nie odmawia, było to także wyzwanie oraz projektowanie, którym się zajmuję. Po przeglądnięciu dyskografii SBB - nie wyobrażałem sobie innej okładki niż twarze Józefa i Lakisa". I tak też się stało, nowy album zdobią twarze muzyków - pomysł nowatorski jeżeli chodzi o SBB, ale taka jest właśnie ta płyta - świeża, nowa i pełna dobrych pomysłów.
Premiera albumu 19 marca!


Okładki studyjnych albumów "nowego" SBB.


NOWA PŁYTA SBB NA BLOGU:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz