sobota, 15 września 2012

Józef Skrzek "Kazania świętokrzyskie", 22.09.2012 r.

W dniu 22 września o godzinie 19:30 w Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Św. Krzyżu nastąpi prawykonanie oratorium Józefa Skrzeka z tekstem najstarszej polskiej prozy, "Kazań świętokrzyskich" (I poł. XIV w.). Niezwykle cieszy wiadomość, iż koncert ten, będzie rejestrowany z myślą o wydawnictwie płytowym :)
  Poniżej znajdziecie informację nadesłaną przez Marcina Majewskiego, który razem z Janem Tarnawskim jest pomysłodawcą i sponsorem tego wyjątkowego koncertu.Staraniem naszej firmy w dniu 22.09. 2012 r., godz. 19.30 w Klasztorze Misjonarzy Oblatów MN na Św. Krzyżu (dawne opactwo benedyktynów z I poł. XII w.), w woj. świętokrzyskim odbędzie się spektakl słowno-muzyczny "Kazania świętokrzyskie".

Wykonawcy:
- Józef Skrzek
- Apostolis Anthimos
- Włodzimierz ,,Kinior'' Kiniorski
- Marek Piekarczyk
- Marcin Brykczyński
- Chór męski OKTOICH przy Cerkwi Prawosławnej św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu oraz Prawosławnego Ordynariatu  WP Garnizonu Wrocław, dyrygent ksiądz protodiakon Grzegorz  Cebulski.
- dr hab. prof. Krzysztof Bracha (IH UJK/IH PAN) - Prelekcja historyczna.

Muzyka: Józef Skrzek

Libretto: oryginalny tekst ,,Kazań świętokrzyskich", najstarszego zabytku prozy religijnej w j. polskim z I poł. XIV w., arcydzieło średniowiecznego kaznodziejstwa, narodowa relikwia staropolszczyzny, najcenniejszy skarb Biblioteki Narodowej.

Transkrypcja tekstu:  dr hab. prof. Wacław Twardzik (IJP PAN) przy współpracy dr hab. prof. Pawła  Stępnia ( IBI ,,Artes Liberales 'UW).

Konsultacja naukowa: dr hab. prof. Krzysztof Bracha (IH UJK/IH PAN).

Organizacja spektaklu: Biuro Turystyczne Busferie Kielce s.j.

Scenariusz i reżyseria: Marcin Majewski i Jan Tarnawski

Produkcja: Busferie, Marcin Majewski i Jan Tarnawski

Wstęp wolny - wyłącznie na podstawie zaproszeń. Osoby chętne do otrzymania zaproszenia proszone są o przysłanie maila na adres koncert@busferie.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 14 września włącznie z podaniem imienia i nazwiska . W mailu zwrotnym otrzymają Państwo potwierdzenie otrzymania zaproszenia , które prosimy wydrukować i okazać przed spektaklem celem jego odebrania .Telefon kontaktowy 41/335-80-83 pon.-pt. godz.12.00-18.00, sobota godz.12.00-15.00.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem oraz ograniczoną liczbą zaproszeń, uprzejmie informujemy, iż o otrzymaniu zaproszeń decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Jednocześnie informujemy, iż zaproszenia niepotwierdzone zgodnie z instrukcja w nich zawartą będą automatycznie anulowane a w następnej kolejności przyznane osobom z listy rezerwowej.

Z dniem 05.09.2012r. liczba zgłoszeń przekroczyła liczbę miejsc w związku z czym kolejne zgłoszenia zostaną wpisane na listę rezerwową.

Spektakl będzie rejestrowany na potrzeby wydawnictwa płytowego w związku z czym w czasie trwania spektaklu będzie obowiązywał całkowity zakaz używania telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych i kamer.

Patronat: 

Pozdrawiam,
Marcin Majewski.


adabrowka 04.09.2012 r. - "Kazania świętokrzyskie: Oratorium Józefa Skrzeka".

1 komentarz:

  1. Brawo!! Wielu ludzi związanych i kochających muzykę czekało na taki koncert. Znakomici wykonawcy. Brak słów. Pozostaje tylko cierpliwie czekać do 22 września.

    OdpowiedzUsuń