sobota, 10 sierpnia 2013

SBB Sopot 1976 / 1977 - zdjęcia Leszka Biernackiego


Przed nami kolejna dawka wzruszeń, z wielką przyjemnością zapraszam do obejrzenia zdjęć pana Leszka Biernackiego dokumentujących dwa niezwykłe koncerty SBB. Na pierwszym koncercie zespół wystąpił jako kwartet, na drugim jako duet... Zwróćcie uwagę na zdjęcia z Jerzym Piotrowskim, ileż tam jest energii!!!

Grupa SBB w sierpniu 1976 roku zakończyła trasę koncertową po Węgrzech i Czechosłowacji, po krótkiej przerwie zespół ponownie ruszył w drogę, tym razem na polskie wybrzeże, m.in.: Sopot, Gdańsk, Kołobrzeg, Szczecin, Świnoujście. Muzykom towarzyszył Tomasz Szukalski. Trwały ślad współpracy z tego okresu można znaleźć w postaci bonusów na płycie  "Wołanie o brzęk szkła", są to zarejestrowane 14 sierpnia dwie kompozycje: "Muzykowanie latem" i "Fikołek". 
   Rok 1977, to trudny czas dla zespołu, SBB od maja do września koncertuje jako duet Skrzek - Piotrowski. Anthimos Apostolis musiał na pewien czas odłożyć gitarę, oficjalnie podany powód to choroba żałądka... Więcej o sopockim koncercie w temacie SBB - Pop Session '77 / '79, sam koncert został wydany na albumie SBB "Pop Session 1977", dostępnym w boxie SBB "Lost Tapes, Vol. 1".
   
Dziękuję panu Leszkowi Biernackiemu za życzliwość i możliwość publikacji zdjęć na blogu. Dziękuję również panu Michałowi Cywińskiemu za czujne oko.
SBB - Sopot 1976. 
Koncert z Tomaszem Szukalskim, prawdopodobnie 7 sierpnia. Fot. Leszek Biernacki.SBB - Sopot 1977.
 Koncert w składzie: Józef Skrzek i Jerzy Piotrowski, prawdopodobnie 26 lipca. Fot. Leszek Biernacki.

Fot. Leszek Biernacki, kontakt: biernacki.leszek@wp.pl

2 komentarze:

  1. Czadowe zdjęcia Piotrowskiego ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ależ bym posłuchał takiego nagrania z Sopotu 76 z Szakalem! Może kiedyś się znajdzie w archiwach...

    OdpowiedzUsuń