poniedziałek, 22 sierpnia 2011

JÓZEF SKRZEK I SBB - Kazimierz Dolny 2010

Grażyna Torbicka i Józef Skrzek, Kazimierz Dolny.
  
 "Proszę państwa, tradycją festiwalu "Dwa Brzegi" jest to, że rozpoczynamy go zawsze koncertem który ma bezpośredni związek z repertuarem filmowym jaki proponujemy podczas kolejnych edycji tego festiwalu. W tym roku Lech Majewski i jego sztuka filmowa ma swoją wielką retrospektywę na festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" i dlatego też, koncert który dla państwa przygotowaliśmy jest koncertem muzyki filmowej skomponowanej przez postać legendarną - Józefa Skrzeka. Moje pokolenie tę postać oraz jego legendarną formację SBB zna doskonale. Młodzi ludzie którzy przyjeżdżają na nasz festiwal będą mieli okazje do fantastycznego odkrycia albo też do rzadkiej okazji posłuchania tego fantastycznego multiinstrumentalisty i kompozytora na żywo.  Dzisiejszego wieczoru,  podczas tego koncertu słuchać będziemy bowiem utworów skomponowanych do filmów Lecha Majewskiego, takich jak: "Pokój saren", "Angelus", "Krew poety", "Ogród rozkoszy ziemskich", ale także do filmów Piotra Szulkina "Wojna światów", do filmu Jerzego Skolimowskiego "Ręce do góry", ale oczywiście  w czasie tego koncertu nie może zabraknąć "Odlotu", w sensie metafizycznym i dosłownym bo to jeden z wielkich utworów właśnie formacji SBB i oczywiście tego "Odlotu" także podczas tego koncertu słuchać będziemy. Józef Skrzek!"
Zapowiedź. Dyrektor artystyczna festiwalu, Grażyna Torbicka.

 KULTURA, warto zobaczyć: Józef Skrzek i SBB "Viator",
GAZETA TELEWIZYJNA, dodatek Gazety Wyborczej 19.08.11
   W porze zarezerwowanej wyłącznie na kulturę wysoką o godz. 02:10 (noc z czwartku na piątek 25/26.08.11), w cyklu: "Wieczór artystyczny", program 2 TVP powtórzy Koncert Otwarcia 4. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi 2010", jaki dał 31 lipca 2010r. w Kazimierzu Dolnym Józef Skrzek i SBB (w składzie J.Skrzek, A.Anthimos i I.Głyk), z gośćmi: Beata Mańkowska, Zbigniew Wałach,  Paul Lawler,  Misha Ogorodov i chór z Poniatowej: "Scholares Minores pro Musica Antiqua".  
   Muzyka filmowa, jak i też inspirowana treścią filmu, czy koncertowe wersje tychże utworów, ukazały się m.in. na płytach: "Film & Teatr I", "Film & Teatr II", "Pokój saren - piano", "Czas dojrzewania", "Wojna światów - następne stulecie", "Wojna światów - Live". Na albumie "Schody do nieba 2008" znajduje się niezwykła wersja kompozycji Wojciecha Kilara "The Gost Of Dracula", motyw z filmu "Drakula".

PROGRAM  4. FESTIWALU FILMU I SZTUKI "DWA BRZEGI" KAZIMIERZ DOLNY / JANOWIEC NAD WISŁĄ 31 LIPCA - 8 SIERPNIA 2010


31 lipca, sobota, 21:00 Koncert Otwarcia 4. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" - Józef Skrzek i SBB.


Kazimierz Dolny 31lipca 2010r., próba przed Koncertem Otwarcia 4. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" - Józef Skrzek i SBB. Zdjęcia: Marta Szczecina

Apostolis Anthimos.

Józef Skrzek.

Misha Ogorodov.

 Józef Skrzek.

Józef Skrzek.

Misha Ogorodov i Józef Skrzek.

Ireneusz Głyk i Apostolis Anthimos.

Józef Skrzek.

Kazimierz Dolny 31lipca 2010r., Koncert Otwarcia 4. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" - Józef Skrzek i SBB. Zdjęcia: Marta Szczecina

Zbigniew Wałach i Józef Skrzek.

Ireneusz Głyk i Apostolis Anthimos.

Józef Skrzek.

Józef Skrzek.

Ireneusz Głyk i Apostolis Anthimos.

Misha Ogorodov, Beata Mańkowska i Zbigniew Wałach.

Paul Lewler, Józef Skrzek i chór z Poniatowej: "Scholares Minores pro Musica Antiqua".

Zbigniew Wałach i Józef Skrzek.

Józef Skrzek i chór z Poniatowej: "Scholares Minores pro Musica Antiqua".

Zbigniew Wałach, Apostolis Anthimos, Ireneusz Głyk, Józef Skrzek i chór z Poniatowej: "Scholares Minores pro Musica Antiqua".

Józef Skrzek.


MATERIAŁ WIDEO INTERNET

SKRZEK - VIATOR - Koncert otwarcia festiwalu "Dwa Brzegi". Do tekstu wkradła się mała nieścisłość: "Obecnie SBB koncertuje i nagrywa ze znanym perkusistą Paulem Wertico... ".


Koncert inauguracyjny festiwalu: "Dwa Brzegi".


Startuje Festiwal Filmu i Sztuki: "Dwa Brzegi", TVP, Filmoteka 29.07.10


"Dwa Brzegi" - Koncert przeniesiony z barki na rynek, Dziennik Wschodni 29.07.2010

Ruszają "Dwa Brzegi", z Wisły na Rynek, Gazeta Wyborcza, Lublin 30.07.10

SBB na kazimierskim Rynku, Kazimierski Portal Internetowy 02.08.10

Muzyczna Poniatowa, artykuł Krzysztof Brzeziński, fotografie Grzegorz Zburzyński.
Józef Skrzek i SBB i "Viator",  Rzeczpospolita 13.08.10ZAPROSZENI MUZYCY


   Oprócz  chóru z Poniatowej "Scholares Minores pro Musica Antiqua", wszyscy zaproszeni muzycy przez Józefa Skrzeka na koncert w Kazimierzu Dolnym, współpracowali już wcześniej z SBB, bądź z samym liderem zespołu m.in.: Ireneusz Głyk w zastępstwie Gabora Nemeth na koncercie przed Deep Purple - SBB "Live in Spodek 2006"; Paul Lawler, na wspomnianym już albumie - "Schody do nieba 2008"; Zbigniew Wałach z kapelą "Wałasi" - Józef Skrzek "Serce górala i groń". Szczególnie godne polecenia są dwa albumy projektu Józefa Skrzeka: "JÓZEF SKRZEK EAST WIND",  wśród wykonawców m.in.: Misha Ogorodov i Beata Mańkowska (18 maja 2008r. projekt "JÓZEF SKRZEK EAST WIND" dał koncert w radiowej Trójce).
JÓZEF SKRZEK EAST WIND "Tryptyk Petersburski", 21.016 / 2007


JÓZEF SKRZEK EAST WIND "Koncert żywiołów", 21.019 / 2009

Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz