środa, 25 stycznia 2012

Telewizja Silesia - "SBB z kolejnym albumem".

Tekst i foto: TVS, Tomasz Brzoza, informacje 24.01.2012 r.
Istnieją już ponad czterdzieści lat. W swoim dorobku mają kilkanaście płyt studyjnych, jeszcze drugie tyle koncertowych. Muzycy legendarnej formacji SBB skończyli właśnie pracę nad kolejnym albumem. Nazywać się będzie po prostu SBB. Cały materiał nagrany został tylko przez dwóch muzyków Józka Skrzeka i Apostolisa Anthimosa. Na półki sklepowe album trafi na początku marca.

Cztery dekady. Tyle czasu upłynęło od scenicznego debiutu zespołu SBB. I choć panowie już wiekowi to jednak o muzycznej emeryturze nie myślą. Właśnie skończyli pracę nad piętnastym już albumem studyjnym.
-Praktycznie to jest opowieść o SBB, to jest 78 minut, 25 sekund muzyki też mogę powiedzieć, to będzie też szesnaście różnych epizodów - opowiada Józef Skrzek. Płyta nazywa się po prostu SBB. Na razie nie ma jeszcze okładki. Wiadomo jednak, że zaprojektuje ją uznany architekt Tomasz Konior.
- Ponieważ są to głównie utwory instrumentalne do każdego utworu dopisana będzie historia, czyli Józef Skrzek przygotowuje o każdym z nich swego rodzaju historię, która znajdzie się w specjalnej książeczce – mówi Anna Tenczyk z Metal Mind Productions. Na całą księgę nadaje się za to historia siemianowickiego zespołu. Koncertowali z najlepszymi zarówno w Polsce jak i za granicą.
- Po koncercie w Brnie do dziś pamiętam było taka haja, że łał. Mieliśmy zakaz później występowania w Czechosłowacji, do Związku Radzieckiego nas w ogóle nie wpuszczali no bo byliśmy okazało się freedom – wspomina Józef Skrzek. Nad nowym materiałem pracowali tylko we dwójkę. Józef Skrzek i Apostolis Anthimos. Obaj są multinstrumentalistami, dlatego nie mieli problemu by zagrać na wszystkim.SBB - TRASA KONCERTOWA
(Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Ireneusz Głyk)

29.03.2012  Katowice "Rialto"
30.03.2012 Warszawa  "Stodoła"
31.03.2012 Poznań "Blue Note"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz